Výroční zprávy

Zpráva spolku Kabrňáci, z. s. za rok 2023

Spolek Kabrňáci měl v roce 2023 celkem 27 členů, z toho 4 jsou členy mimořádnými. Činnost spolku je řízena výborem, který od června 2022 pracuje ve složení: Zdeněk Chromý (předseda), Zdeněk Kronus, Josef Malý. Členy kontrolní komise jsou: Pavel Rosa (předseda), Vladimír Hrdina, Jiří Konečný.
Členové spolku se scházejí na řádných schůzkách dvacetkrát ročně a uspořádali 80 vnitrospolkových soutěží v luštění křížovek, hádanek, logických úloh a kvizů. Celkovým vítězem kvízových vědomostních soutěží se stal Karel Henc, stejně jako v soutěžích typu Risk. Vítězem kategorií hádanek a křížovek se stal Petr Vejchoda. V soutěži všestrannosti (součet hodnocení ze všech 4 kategorií) zvítězil Petr Vejchoda před Karlem Hencem a Zdeňkem Chromým.
Úspěšné jsou výsledky spolku v celostátních soutěžích Českého svazu hádankářů a křížovkářů (ČSHAK), kde Kabrňáci vystupují jako reprezentanti Brna – Králova Pole. V roce 2023 se Kabrňáci zúčastnili celkem 37 celostátních soutěžích na různých místech ČR a přivezli celkem 34 medailí, z toho 24 zlatých, 5 stříbrných a 5 bronzových. Zasloužili se o to zejména Petr Vejchoda, Dan Marek, Jiří Konečný, a Karel Henc. Celoroční soutěž Grand Prix, do níž se započítávají výsledky jednotlivých celostátních přeborů, ovládl Petr Vejchoda: zvítězil v kategoriích křížovek a hádanek a získal bronz v kategorii řešení logických úloh. Mezi nejlepšími se objevili i další Kabrňáci: Karel Henc, Dan Marek a Jiří Konečný. Na Mistrovství ČR v řešení hádanek a křížovek získalo první družstvo Kabrňáků stříbrnou medaili v kategorii křížovek, a tedy titul vicemistra České republiky. V hádankách mu stupně vítězů unikly jen o vlásek. Na Mistrovství ČR jednotlivců v řešení křížovek a hádanek v listopadu 2023 získal Petr Vejchoda 2 zlaté medaile, tedy dva další tituly mistra ČR.
V roce 2023 zorganizoval spolek Kabrňáci tradiční Brněnské hádankářské slavnosti (BHS), které se s podporou ÚMČ Brno-Královo Pole uskutečnily v královopolském kulturním centru Semilasso. V rámci těchto BHS proběhly 3 hlavní soutěže Grand Prix v řešení logických úloh, křížovek a hádanek, a dva vedlejší přebory.
Kabrňáci se významně zapojují do činnosti Českého svazu hádankářů a křížovkářů: předsedou svazu je Vladimír Jemelík, místopředsedou Zdeněk Chromý, členy výboru Petr Vejchoda a Dan Marek. Zdeněk Chromý je předsedou Odborné křížovkářské komise ČSHAK, Petr Vejchoda je předsedou Odborné komise pro logické úlohy ČSHAK.